Fibami – saame tuttavaks!


Siit blogist leiad tulevikus mõtteid meie jaoks olulistel ja huvitavatel teemadel ning loodame, et need inspireerivad Sindki. Räägime liikumisest, eluviisidest, loomulikult erinevatest kehatüüpidest ja naistest, kes jagavad enda muresid ning rõõmusid seoses enda kehaga. Jagame kasulikku infot meie mudelite ja materjalide kohta ning kindlasti ka meie endi kohta.

Mis on Fibami ja miks ta on sündinud?

Saame esmalt tuttavaks – mina olen Ailen, Fibami asutaja :).

Kui keegi oleks mulle veel kolm kuud tagasi öelnud, et suvel tuleb välja minu esimene vabaaja- ja spordirõivaste kollektsioon, siis oleks julgenud selles ikka tõsiselt kahelda. Mina tegelemas ettevõtlusega – jah väga tõenäoline, aga oma rõivabränd – siiski ebatõenäoline! Ühest küljest on see loogiline jätk minu eelnevale teekonnale rõivatööstuses, kuid teisalt pole mul olnud kunagi unistust luua enda rõivabrändi. Olen ise palju selle sees olnud ning tean väga hästi, kui raske see teekond on. Ja täpselt nii ma mõtlesin veel ka kolm kuud tagasi, kuni ühel hekel ei saanud enam lahti mõttest, et saaksin lahendada need probleemid rõivastuses, mis mul endal igapäevaselt on. Kes siis veel, kui mitte ise, eks?

Mul on võrdlemisi huvitav suhe pükste kandmisega. Ilmselt ei oskaks keegi pakkuda, millal ma viimati kandsin tööle või välja minnes pükse! Kui mõtlema hakkan, siis ega ma isegi ei mäleta enam…Olen juba aastaid seelikute ja kleitide usku, sest erinevaid pükse proovides läheb alati tuju ära.

Pükste leidmine on minu jaoks keeruline kahel põhjusel:
1) Minu kehatüüp on selline, et sõltumata suurusnumbrist on minu vööümbermõõdu ja puusa proportsioon 1 – 2 numbri võrra nihkes. Peaksin valima, kas puusast ülikitsad püksid või vööst liiga laiad püksid. Ja siis veel need reie ja sääre laiused…

2) Olengi enda suhtes ilmselt keskmiselt kriitilisem ning minu ootused on läinud ka kõrgeks. Kui on vaja endale ikkagi püksid osta, siis tahaks reaalselt tunda ennast nendes ikka paremini ja ilusamana.

Kui minu lemmikud retuusid olid peale mitmeaastast kandmist ära väsimas, hakkasin paaniliselt uusi otsima. Trennis ma siiski seelikuga ei käi :). Sai proovitud julgelt üle kahekümne erineva mudeli. Minu kriteeriumiteks olid: kvaliteetne, toetav ja trimmiv kangas, tume värv, vööst korralikult ümber ning disain ei tohiks olla ülekuhjatud erinevate üleliigsete läbilõigetega. Kindlasti on palju neid naisi, kellele olemasolev valik ideaalselt sobib, aga mina nende hulgas kahjuks ei ole…..

Lahendus on spordi- ja vabaajariiete loomisel arvestada kehatüübi ja pikkusega

Aga mis siis teha? Ostan midagi ära, sest no trennis ju ikka käin! Või huvitav, mida teised naised mõtlevad ja kannavad? Kas see on ainult minu kiiks ja minu probleem?

Koostasin fookusgrupi ja küsisin teistelt ka! Keskendusin esialgu just pirni-tüüpi kehadele. Fookusgruppi sattusid naised, kelle pikkuse vahemik oli 155 – 182 cm. Sain kohe aru, et ainult proportsiooni muutmisest ei piisa. Kuulates lugusid, kus lühemad naised vaatavad lasteosakonna poole ja pikemad naised peavad leppima lihtsalt “kukekate” pükstega, oli ruttu selge, kuidas sellele teemale lähenema peab. Lisaks pükstele arutasime loomulikult ka üleüldiselt riiete funktsionaalsusest, kangaste kvaliteedist ja paljust muust. Olen siiralt tänulik igaühele teist, et jagasite oma lugusid ja andsite mulle usku, et minu lähenemine lahendusele on õige. Ja julgust selle teemaga edasi minna sain küllaga.

Meie mudelite heal teostusel on võrdselt oluline roll nii disainil, lõikel kui ka kangal. Disainimisel proovime esmalt vastata küsimusele – mida konkreetse kehatüübi ja pikkusega naine tahaks kanda? Kus ta seda toodet kannab? Mis talle kõige paremini sobib? Mis teeb teda ilusamaks? Jah, just – ilusamaks ja enesekindlamaks!

Päeva lõpuks, kuigi moemaailm oma iluideaalides on muutumas, on ju kõigi soov ikkagi välja näha ilus – nii trennis kui vabal ajal. Meil kõigil, vaatamata suurusest ja kehakujust, on võimalik teha riietumisel häid ja halbu valikuid ning meie eesmärk on just nende heade valikute tegemine muuta äärmiselt lihtsaks. Fibami mudelid sobivad Sinu kehakujule ja pikkusele ning loomulikult on nad ka funktsionaalsed ja ülimalt mõnusatest kangastest valmistatud.

Loodan, et minu isiklikust probleemist välja kasvanud missioon jõuab Sinuni ning saame lahendada vähemalt ühe Sinu igapäevastest muredest :).

Sellest, millised on Fibami tooted, kellele need loodud on, kus neid kanda saab ning millise stiiliga need sobivad, räägime lähemalt meie järgmises postituses.

Kui sul tekkis lugedes mõtteid või tahad jagada riietumisel tekkinud probleemidega, siis jaga neid meiega! Võib-olla just järgmise kollektsiooni saame luua vastavalt sinu vajadustele.

Ailen