Liikumine ja motivatsioon

Kas olete lugenud, mida FIBAMI nimi meie jaoks tähendab ?

Kuigi võiks nii eeldada, siis ei ole siin tegemist üldse mitte juhusliku tähtede kombinatsiooniga. Kes ise on sama väljakutse ees olnud, siis teab, et brändile nime valimine on ikka paras väljakutse. Esimesed variandid on alati võetud! Alternatiivid on liiga pikad või siis ei ole häälduse poolest mugavad…..

Meie Fibami nimi läbis tegelikult täitsa mitu hääletusvooru ning osutus ülekaalukaks võitjaks ning oleme selle valikuga äärmiselt rahul 🙂 Niisiis – FIBAMI tuleb sõnadest FItness, BAlance ja MInd.
Ja kui nüüd endalt küsida, kas olen ise suutnud viimastel kuudel neist hästi kinni pidada, siis peab ütlema, et nii ja naa…

  • MIND – hoiame oma meeled erksana ning ümbritseme ennast positiivsete ja võimsate inimestega.
    Selle väärtuse jälgimine on viimase aja kiire perioodi jooksul hoidnud motivatsiooni kõrgel ning aidanud keerulistest momentidest üle olla ning hetkel tundub, et isegi kõige olulisemaks kujunenud. Ei tasu ennast üksi jätta – küsi nõu, küsi abi ja usu mind – sulle antakse ! 🙂 
  • BALANCE – töö ja vaba aja tasakaal – võtmesõnaks ongi selle tasakaalupunkti väljaselgitamine ning teadlik jälgimine ja sellega pean veel tööd tegema kindlasti 🙂
  • FITNESS – tahame innustada Sind olema aktiivsem ja leidma rohkem aega oma lemmik treeningu jaoks.
    Siia punkti tahtsingi jõuda! Sest kahjuks selle trenni tegemisega on lood viimasel ajal halvad! 

ON ja OFF

Eks me kõik toimime erinevalt, aga minul on üldiselt 2 režiimi: FULL ON ja OFF. Ehk siis võib öelda, et äärmustesse kalduv. Mida see täpselt tähendab ? Minu jaoks seda, et panustan ja pühendun 100% ja kui tekib paus, siis väga suure tõenäosusega ei alusta sealt kus pooleli jäi, vaid jätangi pooleli…See on 100% meelestatuse küsimus – kas väike paus on nõrkus või ikkagi tugevus ? Eesmärkide seadmisel ja oma piiride tunnetamisel on siin võtmetähtsus – eesmärgid peavad olema piisavalt väljakutsuvad, ent ikkagi saavutatavad. Viimati avastasin ka hea nipi, et ülihästi toimib väikese defitsiidi hoidmine: ehk treening peaks olema just täpselt selline, et natuke jääb puudu ja tahad homme tagasi minna. See sobib minu äärmusega väga hästi, sest kui iga päev treeningul maksimaalselt pingutada, siis tuleb lagi üsna kiiresti ette.
Proovin igal juhul oma mõttemustritega veel tööd teha ning loodetavasti ühel hetkel suudan peale nädalast trennipausi rahulikult sealt edasi minna, kus viimati pooleli jäi.

Ja kuidas siis uuesti alustada ?

Kuidas peale pikemat pausi saada uuesti trenni lainele ? Ilmselgelt on vorm kehvem ja alustad justkui otsast peale….

Minu puhul toimivad igal juhul väga hästi erinevad väljakutsed! On lihtsam algust teha, kui ei pea eelnevalt pikalt planeerima, vaid keegi on seadnud eesmärgid ja tähtaja. Ning veel eriti hea, kui need eesmärgid tunduvad ka parajalt rasked. Märkamatult saab sellest väljakutsest igapäevane režiim ning sellest punktist edasi minna on juba lihtsam.

Ja teate mis – esitangi TEILE VÄLJAKUTSE ning mida rohkem osalejaid, seda rohkem pean ka mina pingutama! Ideaalne ! 😀 

Ja mis oleks lihtsam ja kiirem, kui üks mõnus PLANK ! Pean tunnistama, et see pole mulle kunagi väga meeldinud ja sobinud, aga samas on see parim peegel oma keha vormi testimiseks ja mis peamine – ei ole ühtegi vabandust, et sul polnud aega iga päev seda harjutada, sest ajaliselt võtab see vaid paar minutit. 

Väljakutse algab muidug HOMME, 1. juuli ning lõpeb 31.juulil. Täpsem info ja osalemine Fibami FB lehel – SIIN.

Lets do this ! 🙂