Määratlemata

Paljude poolt armastatud tooted valmivad siinsamas Eestis

Fibami on hingega loodud eestimaine väikeettevõte ja meie jaoks on oluline jätkusuutlikkus. Seda nii materjalide kui ka tootmislahenduste osas. Rääkisime Aileniga lähemalt, kuidas ja kus Fibami tooted täpsemalt valmivad.

Kuidas tekkinud ideest saab lõpptoode, mis on võimalik panna e-poodi müüki?

Kuna mul on tootearenduse jaoks vastav haridus ja kogemus, siis annab see mulle võimaluse olla nii disainer kui ka konstruktor. Kui plaanin teha uue disaini, siis kõigepealt katsetan selle ise läbi ja teen prototüübi. Prototüüp on selline toode, mis üldiselt ei ole müügikõlbulik ning mõeldud just idee testimiseks. Seeläbi tekib kohe arusaam, kas minu disain toimib ning mis kohad vajaksid veel arendamist. Tänu varasemale kogemusele on mul kindlasti lihtsam, sest see muudab kogu tootearenduse protsessi palju kiiremaks ja efektiivsemaks. 

Võib tunduda, et näiteks T-särk on lihtne toode, mida valmistada. Tegelikult tuleb läbi mõelda, milline on kaelus, kui pikad on varrukad ning kuidas nad jäävad hoidma. Kui sellised detailid on prototüübi peal läbi proovitud, siis saan anda projekti edasi ning järgmisena valmistab tootja juba esimese tootenäidise. 

Ka tootja juures võivad välja tulla nüansid, mida algul prototüüpi tehes ei arvestanud ning tuleb lahendada tehnoloogilised probleemid. Spordiriiete puhul ei piisa ainult sellest, et nad näeksid ilusad välja, vaid tähtis on ka funktsionaalsus ja praktilisus. Kui tooted on tehtud läbimõeldult ja kvaliteetselt, siis peavad nad kauem vastu. 

Ja loomulikult kui lõpptoode on olemas, tuleb hakata planeerima toote pildistamist ja turundusplaani. Ikka selleks, et see toode jõuaks ka huvilisteni.

Kus Fibami spordi- ja vabaajariided täpsemalt valmivad? 

Fibami teeb koostööd Tallinnas asuva tootjaga ning meil on võimalik koos veenduda kvaliteedis ja vältida ületootmist. Kui baaslõige on valmis saanud, siis on meil võimalik teha tellimusi kasvõi ühekaupa. Jah, kõige efektiivsem on õmmelda mitu toodet samas suuruses korraga ja sageli seda ka teeme, kuid ei tooda suuri partiisid ette. See on teadlik ja jätkusuutlik valik. 

Areneva ja väikse ettevõttena on pidevalt küsimus, kuhu ja millele rahaline ressurss paigutada. Eelistan iga kell seda, et laos seisavad mõned kangarullid, mitte suur kogus valmistooteid, mis ootavad omanikku. Seetõttu arendame tihti ka uusi tooteid, et pakkuda vaheldusrikkust uutele ja püsiklientidele. Ühtlasi on eesmärk hoida kvaliteeti nii materjalide kui ka tootmise osas ning seetõttu ei ole võimalik teha nii suuri allahindlusi kui suuremad brändid. Fibami eesmärk ei ole esile kutsuda emotsioonioste, vaid juhtida kliendid teadlike valikute suunas. 

Kuidas klient saab teada, kas toode on kohe olemas või järeltellitav?

E-poes on toodete juures alati olemas tarneajad, mida tasub jälgida. Küll aga saavad kliendid spetsiaalselt nende jaoks valmistatud tooted sageli kiiremini kätte, kui välismaalt tellides, kus tarneahel on oluliselt pikem. Vahel üllatame ka kiirema tarnega, kuid üldiselt jäävad tarneajad 5 -7 tööpäeva kanti.