Määratlemata

Round Cut Kimono kleit –  kuidas valmis Fibami esimene kleidimudel

Hei, mina olen Piret ning juba üle aasta olen jälginud Fibami arengut – selle lühikese aja jooksul on jõudnud valikusse nii palju uusi tooteid, kangaid ja võidetud koht paljude klientide garderoobis. Samuti olen ise väga paljusid Fibami tooted igapäevaselt kandes veendunud nende heas kvaliteedis. Fibami areng ja Aileni tegutsemine on olnud inspireeriv. Just seetõttu otsustasime, et jagame teekonda, kuidas üks toode jõuab päriselt klientideni. Loodetavasti inspireerib sindki! Esimesena uurisin Ailenilt, kuidas klientideni jõudis täiesti uus toode – Round Cut Kimono kleit.

Kuidas tuli idee, et Fibami valikus võiks olla kleit?

Mulle väga meeldib teha praktilisi asju – seekord oli mul soov iseendale teha suveks üks mõnus kleit. Mulle meeldib reisida ja see on täpselt selline mudel, mis panna kaasa kohvrisse. Samuti suveõhtutel jalutada linnatänavatel või rannapromenaadil ning nautida kohvikutes käimist. Nii olen arendanud kogu Fibami tootevaliku – reaalsetest soovidest lähtuvalt. Aeg-ajalt tulevad ka kliendid oma soovide ja muredega minu juurde, sest ei ole leidnud sellist mudelit, mis oleks just selle ideaalse proportsiooniga. Näiteks on lõige vale, liiga pikk/lühike või kui mõni meelepärane detail on puudu.

Kleidi puhul vaatasin, millised olemasolevad tooted aluseks võtta. Välja said valitud kaks bambuspluusi – Round Cut, millel on seljaosa langev ja esiosa lihtsam ning Latin pluus, mille teevad eriliseks õlga paljastavad varrukad. Kui muidu on paljudel Fibami toodetel võimalik valida erinevaid pikkuseid, siis kleidi puhul sai tehtud pikkus, mis oleks universaalne. Praktiline kleit, mille puhul saab kandja valida, kas käia kontsaga või hoopis rihmikutega. Ja lisades aksessuaare, saab luua sellest pidulikuma versiooni.

Iga toote puhul mängib olulist rolli kangas. Mis materjali on kasutatud Round Cut Kimono kleidi tootmisel?

Kui vahel olen dilemma ees, et millist materjali kasutada, siis selle kleidi puhul oli valik vägagi lihtne – kui kleit, siis kindlasti bambuskangast.

Ei ole selle aasta jooksul kohanud ühtegi inimest, kellele bambuskangas ei oleks muljet avaldanud oma pehme ja siidise tundega. Ideaalne on ka see, et teda saab igapäevaselt kanda, on nahasõbralik ning hingav ja lihtne hooldada. Kui keegi Fibami kontoris käib või mõnel üritusel bambustooteid proovib, siis tavaliselt leiab endale sellest kangast sobiva mudeli. Ning kellel juba on pluus või püksid, siis tihtipeale otsitakse ka täiendust baastoodetele. Ja see inspireeribki uusi tooteid bambuskangast looma.

Räägi natukene lähemalt, kuidas selline kangas üldse jõudis Fibami valikusse?

Kui ma parasjagu oma ettevõttega ei tegele, siis üldiselt võib mind leida tantsutrennist – see on mulle väga südamelähedane hobi. Tahtsin midagi mugavat kanda ja otsisin selleks pehmet materjali, mis ühtlasi vastaks Fibami standarditele – oleks jätkusuutlik ja kvaliteetne. Fibamiga alustades tuli teha valikuid sadade erinevate kangaste seast. Bambuskangaga oli kuidagi eriti lihtne, sest selle materjaliga tekkis mul endal kohe side.

Kus ja kuidas toimub tootmine?

Kõik kleidid valmivad vastavalt tellimustele ja neid me ei ole ette tootnud – nii tagame, et kasutame kõik kangad maksimaalselt ära ning saame teha kliendi jaoks sobiva suuruse. Eelistan alati seda, kui laos on oma aega ootamas kangarull, mitte suur kogus tooteid, sest järgmiseks hooajaks ja/või aastaks on kindlasti sootuks uued põnevad ideed, mida soovime pakkuda. 

Kuna Fibami tootmise põhipartner asub samuti Tallinnas, siis on see mul võimaldanud luua paindliku süsteemi, kus saame tegeleda just nende mudelite arendamise ja tootmisega, mis Fibami klientidele kõige enam huvi pakuvad. 

Näiteks Round Cut kleidi puhul olen esialgu välja töötanud ühe baassuuruse ning seejärel vaatame, kuidas toote vastu edasine huvi on. Tootmisprotsess on tegelikult üks väga oluline osa rõivabrändi arengust ja tsüklist ning hea meelega räägiks sellest järgmisel korral lähemalt, kuidas üldse Fibami tooted algusest lõpuni valmivad.

Round Cut Kimono kleite teeme vaid piiratud aja jooksul, nii et huvilistel tasub piiluda e-poodi 🙂