Määratlemata

Kuidas valida endale ideaalsed retuusid?

Retuusid on paljude garderoobis olulisel kohal ja erinevate riietega kombineerides sobivad kandmiseks nii trennis, vabal ajal kui ka kodus. Retuuside valik on lai ning õige paari valimine võib olla üsna keeruline. Uus treeninghooaeg on algamas ja panime kokku ülevaate Fibami retuusidest ning nippidest, mille järgi leida enda vajadustele sobivad retuusid.

Toome välja mõningad punktid, mis aitavad sind retuuside valiku protsessil:

  • Vali retuusid vastavalt oma treeningu liigile – õues ja jõusaalis sportimiseks võiks retuusidel olla tasku, et saaksid mugavalt treeningule kaasa võtta võtme, kaardid ja telefoni. Rühmatrennides ja kodustes trennides ei ole retuuside tasku hädavajalik ning saad valida puhtama joonega ehk õmblusteta mudelite vahel.
  • Suuruste valik – sinu lemmik retuusid on kindlasti need, mis istuvad sinu seljas ideaalselt. Mida laiem suuruste ja pikkuste valik, seda suurema tõenäosusega leiad endale hästiistuva toote.
  • Materjal – alati ei ole toote kirjleduses toodud välja materjali omadusi, kuid need brändid kes on panustanud eraldi kvaliteetsete kangaste valikule, toovad alati välja ka materjalide olulisemad omadused: niiskuse regulatsioon, hingavus, läbipaistvus, pehmus jpm.
  • Disain – vahel on keeruline valida erinevate mustrite ja värvide vahel ja teinekord võib ka juhtuda, et liigsed disainõmblused võivad hoopis treeningul sinu vastu töötada ning treeningut segada. Jälgi valikul, et õmbluste asukohad ei jääks nendesse piirkondadesse, mis on kõige liikuvamad ( näiteks põlve- ja säärepiirkonda ). Samuti pööra tähelepanu värvliosa kõrgusele – kas eelistad kõrgema või madalama värvliga retuuse ?
  • Hooldamine – spordiriiete puhul on väga oluline, et need oleksid mugavalt hooldatavad ning ei nõuaks erihooldust.

Mis teeb Fibami retuusid eriliseks ?

Kõik Fibami retuusid valmivad siinsamas Eestis spetsiaalsetest spordikangastest. Kvaliteetne kangas tagab, et retuusid püsivad heas seisukorras ka pärast pikka aega kandmist ja pesemist. Kõik Fibami kangad on OEKO-TEX 100 sertifikaadiga ning kogu spordiriiete kollektsioon on valmistatud spetsiaalsetest Power Performance spordikangastest, mis on toodetud BLUESIGN sertifikaati omavas tehases. BLUESIGN esindab visiooni ja meelestatust vastutustundlikust ja jätkusuutlikust tekstiilitootmisest. BLUESIGN on süsteem, mis tagab turvalisema ja jätkusuutlikuma töökeskkonna. See meetod jälgib iga tekstiili teekonda tootmisprotsessis, tehes parendusi igal operatsioonil.Tootjad, kes on saanud OEKO-TEX 100 sertifikatsiooni, on läbinud kahjulike ainete kontrollimise testid – ehk lubamatute ja tervist kahjustavate kemikaalide kontrolli.

  • Kõikidel retuusidel on kahekordne toekas ja kõrge värvliosa, mis on seest kummiga ja tagab, et retuusid seisavad paigal ka aktiivsel liikumisel.Retuusid on valmistatud kangast, mis on veniv ja hea katvusega ning on ühtlasi mugav ja toetav.  
  • Tänu heale niiskuse regulatsioonile sobivad treenimiseks nii sees kui väljas.
  • Meie mudelid on küki-kindlad, mis tähendab, et ei paista läbi. Fibami retuusid valmivad kolmes erinevas pikkuses, nii saad olla kindel, et need ei ole sulle liiga lühikesed või liiga pikad ning sobituvad hästi sinu kehaga.
  • Valikus on mitmed erinevad taskutega mudelid, mis sobivad hästi jõusaali, matkama, jooksma, kui soovid kaasa võtta näiteks võtmed või telefoni. 
  • Lisaks oleme taskutega retuuside puhul arvestanud erinevate kehatüüpidega – eraldi on mudel liivakella kui ka sirge lõikega kehale. Soovitame neid just siis, kui oled ennast leidnud ikka ja jälle proovimas retuuse, mis sinu kehakujuga hästi ei sobitu. 

Taskutega retuusid

Jogger Retuusid

Selles mudelis on ühendatud retuuside ja dressipükste parimad omadused. Kõrge pihaosa on mõnusalt ümber. Mugavalt vaba sääreosa annavad ideaalse koosluse ning meelitava silueti. Lukkudega suletavad taskud ning helkurlogo säärel on praktiline ja funktsionaalne.

Sobivad ideaalselt sportimiseks ja vabal ajal kandmiseks. Need sobivad sulle hästi, kui eelistad retuuse, mis ei ole liibuvad.

Jogger retuusid on naistele saadaval kahes värvitoonis – fuskia ja must. Valima >
See mudel on saadaval ka meestele. Valima >

Active Retuusid taskuga

Mudelil on kahekordne värvel ning kõrge pihaosa. Värvli seljaosal on lukuga suletav tasku, mis mahutab mobiiltelefoni. Kangas on matt ( mitte läikiv ). Värvli sees olev kumm tagab, et treeningul ei liigu retuusid paigast. Küljeosa on ilma õmblusteta – puhas ja klassikaline lõige.

See mudel sobib hästi aktiivseks treeninguks ja jõusaali.

Active retuusid on saadaval kahes värvitoonis – klassikaline must ja musta ning valge kooslus. Valima >

Spordiretuusid Taskutega

Need on kõrge pihaosaga pikad retuusid. Mudeli teevad eriliseks voolujooneline disain ja külgedel olevad taskud, kuhu võid julgelt mahutada enda telefoni. Värvli sees olev kumm ning seotav pael tagavad, et treeningul ei liigu retuusid paigast. Toekas ja trimmiv mudel, mis sobib hästi aktiivseks treeninguks.

See mudel on loodud erinevatele kehatüüpidele, mis tagab eriti hea istuvuse. 

Kehatüüp liivakell: Retuusid on disainitud sobimaks kitsa pihaga ja keskmise kuni kurvikama puusaga kehale ning sobivad ideaalselt liivakella ja pirni tüüpi kehakujude puhul, sest oleme arvestanud proportsionaalselt kitsama vööjoonega – seda nii väiksemate kui suuremate suuruste puhul.

Kehatüüp sirge: Retuusid on disainitud sobimaks kitsama puusaosa ning peenemale reieosale ning vööjoon on pigem sirge ( ei ole nii eristuv kui liivakella/pirni tüüpi keha puhul ).

Kui sa ei ole kindel oma kehatüübis, siis kirjutage meile julgelt ning aitame valida õige mudeli. Valima >

Funktsionaalsed taskuteta retuusid

Ilma taskuteta retuusid ja bikerid sobivad sellistesse trennidesse, kus ei ole taskuid vaja ning sobivad hästi teiste riietega kombineerimiseks.

Core pikad retuusid

Core pikad retuusid on oma funktsionaalsuselt ja lõiked sarnased Active retuusidega, kuid sellel mudelil puuduvad taskud. Sobivad sulle, kui otsid mugavaid retuuse, millel on minimaalselt õmbluseid, et treeningu ajal ei segaks.

Core retuusid on saadaval kahes värvitoonis – fuskia ja must. Valima >

Soojad spordiretuusid

Spetsiaalselt sügis-talviseks välisportimiseks loodud spordiretuusid, mis on valmistatud hea katvusega kangast ning ei muutu topiliseks. Sisemine pehme kiht hoiab keha soojas ning pealmine kiht on vetthülgava töötlusega, mis võimaldab sportida ka vihma ja lumega. Vasakule reiele on lisatud helkurlogo, mis aitab pimedal ajal olla nähtav – helkurit on näha igast küljest. See mudel on kõrge pihaosaga, millele on lisatud sisemine laiem kumm, mis tagab, et retuusid ei vaju sportimisel alla. Valima >

Fibami soojad spordiretuusid

Core Biker retuusid

Need retuusid on oma funktsionaalsuselt sarnased meie pikkade retuusidega. Peamine erinevus seisneb pükste pikkuses. Biker retuusid sobivad ideaalselt sisetreeninguteks, jõusaali ja soojemal ajal väljas sportimiseks. Valima >

Pure shorts retuusid

Mudel on lihtne ja mugav – vööosa ja sääred on ilma õmbluseta, mis annab retuusidele maksimaalse venivuse ning ei sooni kehasse. Püksid on piisavalt pikad, et kanda neid eraldi, kuid sobivad ideaalselt ka kleidi all kandmiseks. Meie muidugi soovitame neid kanda koos Fibami Flow pükstega. Valima >

Kuidas valida õige suurus?

Õige suuruse valimine on oluline nii mugavuse kui ka välimuse seisukohalt. Liiga kitsad retuusid võivad olla ebamugavad ning piirata liikumist. Samas liiga suured retuusid ei ole trimmivad ning ei paku täielikku mugavust ning toetust treeningute ajal. Kõige kriitilisem retuuside sobimisel on kindlasti ülemine osa ehk vööpiirkond, mis võib vale suuruse puhul jääda kas liiga pingule või liiga vaba. Enne Fibami retuusite valimist mõõda kindlasti enda vööjoont kõige kitsama koha pealt ( naba ümbrus ), sest meie retuusid on kõrge värvliga ning ulatuvad just naba piirkonnani.

Samuti saad retuuside puhul valida endale sobiva pikkuse. Kui oled täpselt kahe pikkuse vahel, siis pigem soovitame valida pikem pikkus, sest alati on võimalik vajadusel retuuse ka lühemaks teha. Kui oled väga teadlik enda keha proportsioonidest ning oled tuvastanud, et sul on keskmisest pikemad või lühemad jalad, siis võid julgelt lähtuda sellest infost ning valida siis kas vastavalt pikem pikkus või hoopis lühem pikkus.
Julgustame alati ka otse meie poole pöörduda kodulehel oleva chati-akna või sotisaalmeeidakanalite kaudu ( FB ja IG messengerid). Abistame suurima rõõmuga õige suuruse valikul.